Doprava zdarma
Vše skladem
Výměna zdarma
30 dní na vrácení

STAN SMITH !! NESTÁRNOUCÍ KLASIKA !!

9. 11. 2018

STAN SMITH !! NESTÁRNOUCÍ KLASIKA !!

Ačkoliv v  našich končinách tenisky Stan Smith zas tak oblíbené nejsou, co se týče celosvětového měřítka, jedná se o jedny z nejprodávanějších tenisek značky adidas.

Důkazem tohoto tvrzení může být už jen prostý fakt, že „Stan Smithky“ mají tolik různých variací, a barevných kombinací a vylepšení, že toto u jiných tenisek nenajdete. Pokud jste četli článek o  „Pharellkách“ věnovala jsem krátký odstavec spolupráci Pharella Williamse s adidasem na jeho vlastní kolekci tenisek Stan Smith. Další významným mužem, který se podílel na své kolekci tenisek Stan Smith je   belgický módní návrhář Raf Jan Simons. Jak tyto dva velikáni potvrzují, jedná se o velmi oblíbené tenisky. Tenisky jsou velmi populární i mezi celebritami. Objevují se pravidelně na nohách herců, zpěváků či sportovců.

Tenisky tedy můžeme nalézt v mnoha a mnoha provedení, pokud tedy vynecháme tradiční vzhled, můžeme objevit např. Stan Smith Bold, Stan Smith New Bold, Stan Smith Recon, Stan Smith Premium, Stan Smith Hu Holi, Stan Smith Primeknit… a  plno dalších.

Historie, která nenudí

V roce 1963 představuje adidas světu celokoženou botu pro tenisty. Své jméno propůjčuje teniskám známý francouzský tenista Robert Haillet. Jeho kariéra bohužel za pár let končí, a tak se adidas musí opět vydat hledat novou tenisovou tvář, která by propůjčila jméno těmto unikátním botám. Po dlouhém hledání se touto tváří stává světová jednička, Američan Stan Smith. První roky spolupráce Stana Smitha s adidasem se tenisky stále jmenují podle francouzského tenisty Hailleta. Jmenují se tak i nadále a to i přesto, že v nich Stan Smith vyhrává dva grandslamové tituly.

V roce 1978 přichází zlom a tenisky přebírají Smithovo jméno, které je dodnes používáno. Jméno Stan Smith společně s obličejem Stana Smitha na jazyku jsou dva typické znaky těchto bot.

V roce 1988 se tenisky Stan Smith zapisují do Guinnesovy knihy rekordů jako nejprodávanější tenisky světa. Dodnes se jich prodalo více než 40 milionů kusů.

V roce 2012 přichází celosvětový šok a adidas stahuje model Stan Smith z prodeje. Na to se strhává vlna kritiky a na to konto adidas o dva roky později tenisky opět vrací do prodeje. Díky této reakci se nyní adidas více zaměřuje na tyto tenisky a tak vznikají nové a nové druhy.

Využití a styl

Ačkoliv tyto tenisky začínaly jako boty pro tenisty, dnes již tuto funkci můžeme jen těžko hledat. Boty ztrácejí své využití pro aktivní sportování a spíše se stylizují v roli lifestylové obuvi, která je především vhodná do města. Tenisky samozřejmě disponují kvalitní klenbou a také mají vyztuženou konstrukci paty ale na sport je rozhodně nedoporučuji.

Vzhled tenisek adidas Stan Smith je opravdu ikonický, přeci jen nějakou historii tato bota má. Ve zkratce by se dalo o teniskách říct toto – jednoduchý, avšak výborně promyšlený design se zajímavými prvky – to jsou „Stan Smithky“.

Pokud se tedy podíváme na zásadní prvky, které tyto boty tvoří tak jsou tři.

První znich jsou praktické a hezké dírky po stranách, které značí tři typické pruhy pro adidas. Praktičnost těchto dírek tkví v tom, že máte obuv prodyšnou a nemusíte se bát, že by se vám noha v botách zpotila.

Druhým výrazným prvkem je logo adidas Originals a jméno Stna Smith na patě. Zadní štítek s logem a jménem je převážně v barvě, ve které nalezneme i podobiznu Stana Smitha na jazyku bot.

Třetí a posledním ozdobným prvkem těchto ikonických tenisek je podobizna Stana Smitha na jazyku bot. Jedná se o velmi výrazný a zásadní prvek.

Co se týče našeho trhu a dostupnosti tenisek Stan Smith, můžeme vybírat z více než dvou desítek barvených kombinací a stylů.

A je tu závěr...

Závěrem tohoto článku by asi mělo být pouze pozvání k nákupu této legendární a bezesporu zajímavé tenisky, která vás uvede do nejrozšířenější a nejrozmanitější světové rodiny majitelů bot Stan Smith.

Přijďte, vyzkoušejte a uvidíte sami, že i vy budete chtít tuto legendu hrdě nosit.

O autorech

Kategorie

Sledujte náš instagram

Upozorňujeme, že používáte zastaralý prohlížeč a tak nebudou dostupné všechny funkce elektronického obchodu.
Loading...