Doprava zdarma
Vše skladem
Výměna zdarma
30 dní na vrácení

Jak si Conversky podmanily celý svět?! :)

7. 4. 2023

Jak si Conversky oblíbil celý svět!

Pojďme se společně podívat na příběh, jak se z basketbalových bot staly ikonické fashion boty, které bez nadsázky nosí celý módní svět.

Je dost možné, že i ty máš v botníku minimálně jedny stylové kecky Converse, a pokud ne, tak se po přečtení tohohle článku minimálně zamyslíš, zda si jedny nepořídit.

Uvidíme, které barevné provedení bude pro tebe po tomhle článku nejikoničtější.

Ale teď už zpět k neskutečnému příběhu nejslavnějších plátěných bot na světě.

Píše se rok 1908 a ve městě Malden v Massachusetts otevírá Marquis Mills Converse svoji obuvnickou společnost. Obchod začíná stavět na pracovních botách, tzv. galoších, ale později přidává do svého portfolia i sportovní boty. O 10 let později se mu povede něco, co se později zdá až neuvěřitelné. Na trh uvádí plátěné hnědé tenisky s gumovou podrážkou. Podle názvu, který botám dal, to vypadá, že už tenkrát tušil, že se jeho kecky ALL STAR stanou hvězdou mezi basketbalovou obuví. Každý basketbalista chce obouvat tyto lehké, pohodlné a protiskluzové kecky.

Další milník?

Začátkem 20. let minulého století vejde do jednoho z obchodů Converse basketbalista Chuck Taylor a stěžuje si, že jsou All Star nepohodlné a že ho v nich bolí nohy a navrhuje zlepšení. Další kapitola neuvěřitelného příběhu začíná, firma totiž návrhy realizuje a dokonce Chucka zaměstná a ten se stává ambasadorem značky.

Chuck se vydává na cestu po školách, kde učí základy basketu. Jeho láska k basketbalu a Converskám je natolik silná, se po celých Spojených státech amerických prodávají, jako na běžícím páse.

V roce 1932 se objeví jeho podpis na kotníkové nášivce a od té doby jim nikdo neřekne jinak, než Chuck Taylor All Star.

Ve 30. letech se basketbal dostává na olympiádu a americký tým je kompletně obutý v Converskách, nemusíme asi dodávat, že Američané získali zlatou medaili. Tohle byl historický moment, kdy se těmto plátěným keckám dostalo největší slávy.

Najednou Conversky obouvají profesionálové, amatéři a dokonce je začne používat i americká armáda, jako výcvikovou obuv.

Na přelomu 40. až 50.let vznikla jedna z největších ikon těchto bot a to je kotníková varianta v černé barvě a to už se bavíme o tom, že Conversky nosí s nadsázkou celá Amerika. 

Kecky si samozřejmě oblíbily i celebrity, jako Elvis Presley, Jimmi Hendrix nebo Kurt Cobain a dokonce i celé kapely, jako například Stones. Mick Jagger se v nich dokonce oženil s Biacou.

V 60. až 70.letech už se Conversky šijou v různých barvách, stylech, materiálech, ale čím více se stávají kultovním fashion modelem, tak o to méně je používají basketbalisté.

Ve filmu byly kecky poprvé roku 1960 ve snímku Tall Story, což je americký romantický komediální film.

Poslední profesionální basketbalista, který tyhle kecky obul, byl Tree Rollins a bylo to v sezoně 1979/1980.

V dnešní době už je nosí většina celebrit, jako příklady si můžeme uvést například Kaia Gerber, což je dcera Cindy Crawford, dalé také Bella Hadid, Kendall Jenner, Heidi Klum nebo Miley Cyrus. V pánském provedení je samozřejmě nosí také světoví sportovci, či hollywoodští herci.

Je až neuvěřitelné, kolik máme nyní stylů a barevných variant kecek, vyrábějí se jak kotníkové, tak nízké, stejné je to i s podrážkou. Můžete si vybrat z klasické, či na platformě, do toho máme mnoho druhů materiálů a dokonce se vyrábějí i v zimním provedení s kožíškem.

Na závěr bychom si měli říct, že se jedná o jednu z největších ikon volnočasových bot, které se hodí fakt ke každému outfitu, dokonce i na svatbách.

PS: Tyhle boty mají fakt jednu velkou výhodu oproti ostatním a ta je, že čím více jsou odrbanější, tím více jsou stylovější.

Tip na skvělý outfit i s kšiltkou New Era :)

O autorech

Kategorie

Sledujte náš instagram

Upozorňujeme, že používáte zastaralý prohlížeč a tak nebudou dostupné všechny funkce elektronického obchodu.
Loading...